Je to tak, konec první série seriálu o Momotaro Vintage Raw. Vrcholem první série je první vyprání. Po 6. měsících jsem vypral džíny v pračce. Někteří tvrdí, že se mají džíny z japonského denimu ROZHODNĚ prát ručně. Někteří tvrdí, že je ROZHODNĚ lepší použít specializovaný prací prostředek (jako např. tento nebo dokonce tento, ale ten je vyprodán). A někteří (a jejich překvapivě hodně) tvrdí, že ROZHODNĚ nejlepší je džíny neprat nikdy.
Po vyprání vynikl kontrast na namáhaných partiích. |
Myslím, že japonská posedlost detailem má v případě ručního barvení indiga smysl |
Vypadá to jako, že mám sedavé zaměstnáni asi |
Já jsem džíny vypral standardně naruby se standardtním pracím prostředkem na 40 stupňů, jen na šetrnější program (900 ot./min).
Ztráta indiga nebyla nijak kritická |
Zdůrazňuji, že denim těchto Momotar není sanforizován (nebyl upraven proti sražení při styku s vodou), takže i přes předchozí koupele (Soaking) jsem měl obavy ze změny velikosti džín.
V tabulce jsou vidět veškeré změny v různých mírách, které jsou u džín důležité (Jak se džíny měří).
Nelze si nevšimnou, že se džíny při styku s vodou zmenší a pak nošením opět vytáhnou. Ano, je tomu tak asi u všech džín, ale ne v takovéto míře. Radikální změny proběhly v délce nohavic. Když byly džíny nové, měli nohavice dlouhé 101 cm (Jak se džíny měří). Nyní už mají jen 93 cm, což je 8 cm rozdíl. Přepokládám ještě změny při nějakém dalším praní, ale to je daleká budoucnost.
Nohavice kvůli ohrnutí trošku trpí, ale jsou to džíny, vydrží.. |
No ale abych nezůstal jen u čísel. Džíny teď vypadají opravdu dobře a jsem s nimi spokojen stále více. Doplním nějaké foto, ale tentokrát z terénu. Bohužel se džíny sušily, ale mohl jsem si je vyfotit třeba v sobotu ve Final Clubu na koncertě Squadra Omega.
To prostě stroj nevyrobí, alespoň podle mně ne, haha |
Detailní fotografie také zde.
No comments:
Post a Comment